Avrupa’nın en iyi VALORANT takımlarından G2 ve Liquid, Masters 1 aşamasına ulaşamadan elendi.

Bu seneki en büyük turnuva olan VALORANT Şampiyonlar Turu‘nun Avrupa kısmında büyük bir sürpriz yaşandı. 3 kısımdan oluşan Şampiyonlar Turu’nun ilk kısmının son aşaması olan Masters‘a, Team Liquid ve G2 Esports ulaşamadı.

Masters için toplamda 3 elemeye çıkan bu takımlar hepsinde başarısız olarak ana turnuvaya kalma şansını kaybetti. G2 ve Liquid‘in sıradaki hedefi uluslararası düzenlenecek olan Masters 2 olacak.


G2 Esports VCT Kısım 1 Özeti:

First Strike başarısızlığın ardından Davidp yerine kadroya zeek‘i ekleyen G2 Esports, Challengers 1’e başarılı bir şekilde başlasa da NiP‘e yenilerek şansını Challengers 2’ye bırakmıştı.

Challengers 1: NiP 2-1 G2

Challengers 2 aşamasına katılmak için tekrar eleme oynayan G2, bu evreyi başarılı olarak tamamladı. Ardından ana turnuvada Masters‘a çıkma maçı için tekrar NiP ile eşleşen G2, bu sefer de 2-0 yenilerek bir şansı daha tepmiş oldu.

Challengers 2: NiP 2-0 G2

Challengers 3 için doğrudan katılım hakkı sağlayan G2, bu aşamada Masters’a çıkmış NiP, FPX ve Heretics takımlarıyla eşleşmeyeceğinden avantajlı gözüküyordu. Fakat G2, tekrardan bir Masters’a çıkma maçında bu sefer bir Fransız takımı olan Dfuse Team‘e elenerek son şansını da kaybetti.

Challengers 3: Dfuse 2-1 G2


Team Liquid VCT Kısım 1 Özeti:

Şampiyonlar Turu’nun bir başka favorisi olarak gösterilen Liquid‘in macerası da G2‘nunkine benzer bir şekilde geçti. Challengers 1’in son maçında FPX‘e karşı 2-0 yenik düşen Liquid böylelikle Challengers 2’ye doğrudan katılma hakkını kaçırmıştı.

Challengers 1: FPX 2-0 Liquid

Challengers 2 için elemeye tekrardan katılan Liquid, bu sefer Challengers 2’ye çıkamadan elenmiş oldu. Elemelerin son 16 turunda Alliance takımına karşı 2-1 kaybeden Liquid artık gözünü son elemeye çevirmişti.

Challengers 2 Elemesi: Alliance 2-1 Liquid

Challengers 3‘ten önce kötü gidişata dur demek için Liquid, ec1s yerine kadroya VALORANT’a yeni geçen eski CS:GO profesyoneli Jamppi‘yi dahil etti. Ajan kompozisyonlarında değişikliğe giden Team Liquid, bu değişiklikten de umduğunu bulamayarak Challengers 3 elemesinde turnuvaya veda etti.

Challengers 3 Elemesi: Rix 2-1 Liquid


VALORANT Şampiyonlar Turu’ndaki maç sonuçlarını ve gelişmeleri kaçırmamak için sayfamızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir