Gönderi Küçük Resmi

Geçtiğimiz Yaz Mevsimini 1907 Fenerbahçe‘de geçiren Hades, yeni adıyla Ellam, TCL takımlarının uluslararası turnuvalarda başarılı olamamasının sebeplerini açıklayan bir yazı yazdı.

 

 ” 1. Bir takım, ilk haftalar kötü giderse problemlerin ne olduğunu tespit edip çözmek yerine mevsimın yarısında oyuncu değiştirmek tavsiye ediliyor, ilk tercih oluyor.
2. Kötü giden takıma yeni bir oyuncu geldiğinde herkes “yeni bir başlangıç” tribine giriyor ama zaten problem çoğu zaman bir kişide olmadığı için takım yine kötü gitmeye başladığında herkes tekrardan salıyor ciddiyeti.
3. Takımın antrenmanlar ve lig performansı iyi gittiğinde herkes takım arkadaşıyla kardeş oluyor ve ortam çok güzel oluyor. Ortam güzel olduktan sonra bu ortamı bozmamak için aslında bilinen problemleri çözmek yerine halının altına saklayıp, ignore etmek tavsiye ediliyor.
4. Maçı veya antrenmanı kaybedersen draft farkıdır, bizim bi suçumuz yok ya(!)
5. Hiç kimse ve gerçekten hiç kimse TCL’den bir takımı international turnuvalarda gruplara çıkartmayı hedeflemiyor. Çıkabilecek potansiyelde takımlar oluyor ama oyuncular TCL’i kazanmak ile birçok şeyin yeterli olduğunu düşünüyor.
6. Çoğu oyuncular antremanları işkence ve anlamsız olduğnu düşünüyor. “Ben o sahnede oynadığımda her türlü ezip geçerim zaten, antremanı ne yapayım ben(!)”

Bunlar ve bunlar gibi bir çok sebep TCL’i uluslararası arenada başarılı bir bölge olmasının önüne geçiyor.  “

 

Ellam, 29 Ağustos’ta 1907 Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra  5 Eylül tarihinde PENTA 1860 takımıyla sözleşme imzalamıştı.

 

Yorum(lar)

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir