Gönderi Küçük Resmi

Rare Esports oyuncusu MACHINERIS’in, Orgless5 oyuncusu BR4N’in hile kullandığını söylemesinin ardından, takımlar karşılıklı olarak açıklamalarda bulundu.

MACHINERIS’in Tweeti;

Kafalar Esports Tweeti;

ORGLESS5 Açıklama;

Takımımız oyuncuları BR4N & sturNNcya hakkında zorunlu açıklama!
18.02.2021 tarihinde MELINA takımına karşı (Ascent 13-7 / Bind 10-13 / Haven 6-13) alınan 2-1 harita mağlubiyeti ile sonuçlanarak turnuvayı ikinci olarak tamamladılar.

Turnuvanın tamamlanmasının ardından, aradan 2 ay sonra 14.02.2021 tarihinde Rare Esports oyuncusu MACHINERIS tarafından oyuncularımız BR4N & sturNNcya’yı itibarsızlaştırmaya yönelik asılsız suçlamalarla ilgileri üzerine çekmeye başarmıştır.

Gamer Arena tarafından düzenlenen bu turnuvada birçok oyuncunun gözlemci bugu nedeniyle oyuncunun vuruşlarının olağan dışı gözüktüğü, yayının birçok kesitlerinde yer almaktadır.

Konu ile ilgili maçın bu maçlara Kafalar Esports dahil olmak üzere oyuncumuzun bilgisayarından aldığı maç demoları elimizde bulunmaktadır.

Üzerimizdeki bu topluluk baskısını oluşturarak 16.04.2021 tarihinde oynayacağımız Rare Esports takım oyuncusu MACHINERIS’i maçı twitter üzerinden manipüle etmeye değil oyun içerisinde sergilediği performans ile kazanmaya davet ediyoruz.

Yapılan asılsız suçlamaları ve bu suçlamaları bilinçsiz şekilde sorgulayan kişilere hitaben turnuva maçı öncesinde Riot Games’in her bir oyuncumuzun gerekli incelemeler sonucunda maçı başlatmasını önemle rica ediyoruz.

RARE ESPORTS Genel Koordinatörü Semih Danacı’nın Tweeti;

 

 

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir