Gönderi Küçük Resmi

Geçen yıl ESEA Advanced’ta mücadele edip bu sezon Premier’de mücadele etmeye hak kazanan son ESL Türkiye şampiyonu temsilcimiz Sangal Esports bugün Nuke (Sprout) , Inferno (Sangal) ve Vertigo (Decider) haritalarında oynanan maçlardan 1-2’lik skorla ayrıldı. Rakip ise son ESL Almanya şampiyonu Sprout takımıydı.

Oldukça formda olan Sprout takımı şimdiye kadar çıktığı Premier maçlarının 3’ünden de galip ayrıldı. Bu maçla beraber Alman ekip 4/4 yapmış oldu.

Sangal Esports ekibi ise Premier League’de oynadığı ilk maçı olan Anonymo Esports maçından 1-2, Nexus maçından 2-1 ve ALTERNATE aTTax maçından da 1-2’lik skorla ayrılmıştı.

Ekip kaptanı Engin “MAJ3R” Küpeli Twitter’dan yaptığı açıklamada “Antrenmanlarda %80’imizle oynuyorsak maçlarda %30’umuzla oynayabiliyoruz.” diyerek potansiyellerini sahaya yansıtamadıklarını ifade etmişti.

Bir değerlendirmeye varacak olursak; ekipteki 3 kişi daha önce bir majör turnuvada forma giymiş isimler. Türk taraftarlardan beklentiler çok yüksek ve bunu kesinlikle kaldırabilecek kadroya sahipler. Bakalım ligin ilerleyen vakitlerindeki performansları nasıl olacak?

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir