Gönderi Küçük Resmi

VALORANT 2. sezonun eklenmesiyle birlikte Riot, Omen ve Brimstone’da değişiklikler yapacak.

Riot‘un sevilen FPS oyunu VALORANT2. sezonuna getirileceklerden biri de Omen ve Brimstone karakterlerinde yapılacak değişiklikler olacak. Omen önemli derecede güçsüzleştirilirken Brimstone’da kayda değer geliştirmeler yapılacak.

Bu güncellemenin temel amacı ise Riot‘un Brimstone kullanımının artmasını istemesinden kaynaklanıyor. Brimstone yerine oyuncuların neredeyse hepsinin Omen tercih etmesi de bu değişikliğin başlıca sebeplerinden. Bazı oyuncular ise Omen’e nerf getirilmesini doğru bulmadı ve Brimstone’u kullanıma sokmak için ona buff yapılmasının yeterli olduğunu savundu.


Omen’e Getirilen Güçsüzleştirmeler:

Karakter ile attığınız sis bulutları, havada belli bir hızla süzülüyor. Riot, bu süzülme hızını 4000 birimden 2800 birime düşürerek hızı büyük bir oranda düşürdü. Güncelleme geldikten sonra sislerinizin hedefe ulaşma süresi bu sebeple uzayacak.

Omen‘e gelen ikinci güçsüzleştirme ise karakteri oynayan oyuncuların ekonomisini etkileyecek. Şu an 200 kredi olan Omen paranoyası gelecek güncelleme ile 400 krediye çıkacak.


Brimstone İyileştirmeleri:

Brimstone ise gelecek güncellemeyle neredeyse bütün özelliklerine iyileştirmeler alacak. Karakterin sislerinin atılma menzili artırılarak sis atma mekanikleri kolaylaştırılacak. Ayrıca atılan sislerin etkisi 14.25 saniyeden 19.25 saniyeye çıkarılarak etki etme süresi önemli ölçüde artırıldı.

Diğer bir iyileştirme ise Brimstone oyuncularının ekonomilerini yönetmelerini kolaylaştıracak cinsten. 300 krediye alınan yanıcı, 200 krediye düşürüldü. Böylece oyuncular her el ekstradan 100 kredi kâr edecek.

Son olarak yere atılan ve menzilinde bulunanların daha hızlı ateş edebildiği kuvvet işaretinin animasyonu kaldırıldı. Animasyonun kaldırılmasıyla birlikte kuvvet işareti işlevini daha hızlı gösterecek.


12 Ocak tarihinde eklenecek güncelleme ile gelecek karakter değişikliklerini bu yazımızda açıkladık. Bu tip oyun içi haberlerini kaçırmamak için sayfamızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir