VCT Masters Avrupa’nın A grubunun açılış maçları tamamlandı ve eşleşmeler belli oldu.

Temsilcilerimiz cNed ve pAura‘nın takımlarının da yer aldığı A grubunun açılış maçları tamamlandı. pAura’lı Heretics kazananlar finaline ulaşırken cNed’li Acend kaybedenler kümesine düştü. Bu yazımızda açılış maçlarının sonuçlarını ve istatistiklerini derledik.


Team Heretics vs Ballista Esports:

Temsilcimiz pAura ve takımı Heretics yakın geçen karşılaşmanın sonunda 2-0 galip gelmeyi başardı. Bu galibiyetin ardından kazananlar finaline yükselen Heretics’in rakibi ise Ninjas in Pyjamas oldu. Kazananlar finali karşılaşması 18 Mart tarihinde oynanacak.

Maçın oyuncusu ise Team Heretics takımından Žygimantas “nukkye” Chmieliauskas oldu. Litvanyalı oyuncu 58/35‘lik K/D performansı ile maça damgasını vuran isim oldu.

  • Heretics 13-10 Ballista (Bind)
  • Heretics 14-12 Ballista (Haven)

Ninjas in Pyjamas vs Acend:

Bir diğer temsilcimiz cNed ise takımı Acend ile istediği sonucu alamadı. Avrupa’nın en iyi takımlarından NiP karşısında iyi bir mücadele ortaya koyan Acend, haritaları kapatamayınca seriyi kaybeden taraf oldu. cNed’li Acend sıradaki maçına 14 Mart tarihinde Ballista Esports karşısında çıkacak.

Serinin MVP’si, galibiyeti NiP‘ye getiren önemli isimlerden Egor “chiwawa” Stepanyuk oldu. Seride 50/36’lık K/D oranıyla oynayan chiwawa’yı ise 49/37’lik skorla oynayan temsilcimiz cNed takip etti.

  • Ninjas in Pyjamas 13-11 Acend (Ascent)
  • Ninjas in Pyjamas 14-12 Acend (Haven)

VALORANT Şampiyonlar Turu sonuçlarını ve gelişmelerini kaçırmamak için sayfamızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir