Fastpay Wildcats yönetimi, Serin ve Starscreen’in akademi ligi maçlarında oynatılması üzerine gelen tepkilere karşılık bir açıklama yayımladı.

Bugün oynanan IWA&SUPA maçından sonra yaşanan organize linçle ilgili bir açıklama ihtiyacı hasıl oldu.

2019 başında İstanbul Wildcats olarak gençleri destekleyeceğiz, kadınları destekleyeceğiz, yerli oyuncuları destekleyeceğiz dedik ve bu ilkeler doğrultusunda Türkiye’de  ilk kez akademi takımımızda bir kadın oyuncuyla sahaya çıktık.

Yine bu kapsamda çaylak oyuncularımızla hem akademide, hem de TCL’de mücadele ettik ve arkalarında durup güvendiğimiz bu çocuklar büyük başarılara imza attılar. Başarılı olmasaydık tepki almayacakken başarılarla beraber kendimizi bir linç kampanyasının ortasında bulduk.

Bu süreçte linçi körüklemekte olan bazı takımlarımız, evvelki akademi finallerinde, daha önce EU Masters finali oynamış bir import esporcuyu çıkarabildi karşımıza. Ya da Bolulu ve Blue’ya karşı oynayan akademi oyuncularımızın büyük kısmı henüz ligde ilk sezonlarını tamamlamamıştı. Buna benzer bir çok örnek vermek mümkün. Bugün oynanan maçta da Serin’in karşısında oynayan midlane serinden 2 yaş büyük bir oyuncu. Ama Serin başarılı olduğu için linç edilmeyi hak ediyor, öyle mi?

Sezon başında Riot tarafından kural değişikliği yapılacakken ve bu değişiklik daha önceden duyurulmuşken, bugün bizi linçleyen takımlar kural değişmesin diye topluca itiraz ederek kural değişikliğinin ertelenmesini sağladılar. (Biz bu değişikliğe göre kadromuzu oluşturmuştuk, herhangi bir itirazımız da olmadı.)

Bir yandan da bugün Akademi Ligi’nde ‘genç yetenek’ kapsamında oynatılan Kimi oyuncuların TCL kariyerleri tek sayfaya sığmıyor.

Sezon başında bir süre ya da halen ana kadrosuyla Akademi maçlarına çıktığı halde bizi kınamakta olan kulüp yönetici-çalışanları yalnızca kendilerine güldürüyorlar.

Şu an tek odakları hafta sonu oynanacak maçlarda oyuncularımızın moralman menfi etkilenmesi olan bazı yöneticilerimiz, lig bitmeden bir win kazanmak için doğan umudun peşindeler.

Senelerdir taraftar tepkisine rağmen dört elle sarıldıkları koltuklarında oturup iki yüzlü açıklamalar ile, canlı tutmaya çalıştıkları linçin tozu dumanı ile kendi başarısızlıklarını örtmeye çalışıyorlar.

Bugün ortalama yaşı 18,5 olan 470 Türk oyuncusuyla fastPay Wildcats, başarıların doğurduğu bu  hasetle dolu saldırıyı karşılamaktan imtina etmeyecektir.

Kulübümüz başarı odaklı bir kulüptür, küçük veya büyük ayırmadan girdiği her arenada şampiyonluğu hedefler. 4 sezonu geride bıraktığımız Akademi Liginde de yetiştirdiğimiz ve espor ekosistemine kazandırdığımız oyuncularla beraber üç kez şampiyon olduk, bir kez ikinci tamamladık.

30’un üstünde branşta mücadele veren 45 takımımızla biz büyük bir aileyiz. Atılan taşlardan etkilenmeyiz, hiç bir espor kulübünün hayal edemeyeceği bir vizyon ile yolumuza devam edeceğiz.

 

Gamify Mart 2021 Turnuvaları Devam Ediyor!

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir